Skip to content
Menu
0
Your cart is empty. Go to Shop

hej, jestem Zuza

Jestem trenerką empatycznej komunikacji i coachką.

Moje motto trenerskie brzmi – żyj w zgodzie ze sobą. Mam za sobą wiele warsztatów i kursów rozwoju osobistego. Inspiruję się Porozumieniem Bez Przemocy, Mindfulness, Oddechem funkcjonalnym, ruchem. Cenię sobie naturę, bliskie jest mi podejście permakulturowe do otaczającego mnie świata. Jestem działaczką kooperatyw i wielu kolektywnych akcji. Uwielbiam podróżować i doświadczać życia tu i teraz.

zuza-kawka7

Moja podróż

Towarzyszę kobietom w procesie zobaczenia
siebie w pełni i pomagam im odkryć życie w zgodzie ze sobą.

Podzielę się z Tobą moją historią: Miałam mnóstwo marzeń w głowie i zadawałam sobie ciągle pytanie: “Co chcę robić w życiu?”. Pod skórą czułam, że czegoś potrzebuję… ale zupełnie nie wiedziałam czego.

Zaczęłam szukać przygód. Znalazłam wspinanie, które dawało mi ukojenie i sprawiało, że czuję, że żyję. Czas mijał, a ja postanowiłam założyć rodzinę. I to zmieniło wszystko. Poczułam się jak bohaterka pisma dla kobiet, gdzie tytuł na okładce krzyczał do mnie – Jak to możliwe, że Twoje macierzyństwo nie zmieni świata, ale zmieni Ciebie?

Byłam podekscytowana, ale i mocno zszokowana. Szukałam czegoś, co może mi pomóc odnaleźć się w takiej zmianie. Na pomoc przyszło Porozumienie bez Przemocy. Pamiętam pierwsze warsztaty, na które zabrałam mojego partnera z myślą: “W końcu mnie usłyszy, bo przecież nigdy mnie nie słucha!”. Weszłam w to. Dostałam gotowe narzędzie – w jaki sposób mogę dowiedzieć się, czego potrzebuję i o co mi naprawdę chodzi, kiedy wpadam w złość czy poczucie beznadziei.

NVC stało się moim mentorem i drogą do poznawania siebie. Wkraczając w ten nowy świat, zaczęłam odkrywać swoje cienie i trudności, które sprawiały, że moje ciało było całe w napięciu. Czułam opór i zwątpienie. Kiedy się do tego przed sobą przyznałam, że jestem obnażona i bezbronna – pojawiła się nadzieja. Poczułam się dla siebie ważna. Zrozumiałam, że teraz już znam swoje granice, słabe i mocne strony. Swoje lęki i wzorce z przeszłości. Teraz posiadając wiedzę i motywację, zaczęłam się rozwijać i ścinać głowy hydrze. Nie umiem zliczyć procesów przez które przeszłam od tamtej pory, włączając w to te, które wydarzyły podczas zajęć Szkoły Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii czy Coachingu Potrzeb. W moim życiu pojawiła się praktyka Mindfulness i praca z ciałem. Odkryłam życie w zgodzie ze sobą i mogę sobie odpowiedzieć na pytanie, które zadałam sobie na początku mojej życiowej ścieżki: “Co chcę robić w życiu?”.

zuza-kawka4

Chcę Cię wspierać w drodze do siebie. Moją ważną potrzebą jest wzbogacanie życia innych. Chcę Ci towarzyszyć. Pokazać, czym jest życie pełne empatii i ciepła, abyś wiedziała, czego Ty potrzebujesz. Nie mam cudownych eliksirów mocy, ale mam wiele sprawdzonych narzędzi, które pomogą Ci w przemianie.

Wzywam Cię teraz do tej przygody!

Jeśli czujesz, że tego potrzebujesz,

to zapraszam Cię na DARMOWĄ 15 minutową rozmowę ze mną.

zuza-kawka6

Moje inspiracje

Są to osoby, spotkania z ludźmi czy doświadczenia, które sprawiły, że jestem w tym miejscu. Mam w sobie ogromna wdzecznosc za ich wkład.

Inspiruje mnie NVC, Mindfulness, Permakultura, Movement Medicine, Lowen, Joga, Tantra, Rodzicielstwo Bliskości, Ruch, Oddech Funkcjonalny, Gabor Mate, Marshall Rosenberg, Liv Larsson, Miki Kashtan, Alan Watts, Tarach Brach, Leo Babauta, Thich Nhat Hanh, Wojciech Kukuczka, Maria Montessori, Shefali Tsabary, Tony Robbins.

“Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie”

Mahatma Gandhi

zuza-kawka-cytat2

Jeśli nie przywiązujemy wagi do własnych potrzeb,
może się okazać, że dla innych też nie będą one ważne.

Marshall B. Rosenberg

Opinie